اجرای سپتیک تانک بتنی در جا
5/5 - (1 امتیاز)

امروزه یکی بهترین راه های تصفیه فاضلاب های صنعتی، شهری و بهداشتی که بسیار مقرون به صرفه هست و باعث آلودگی محیط زیست نمی شود استفاده از سپتیک تانک است. استفاده از سپتیک تانک ها مزیت های بسیار زیادی دارند و این تصفیه کننده های فاضلاب دارای انواع مختلفی هستند که بر اساس متریال استفاده شده در ساخت آن ها دارای سه نوع زیر است که در ادامه به آن ها می پردازیم.

انواع سپتیک تانک ها شامل:

سپتیک تانک های بتنی درجا و اجزای آن

سپتیک تانک های بتنی درجا و اجزای آن

سپتیک تانک های بتنی یکی از ساده ترین سیستم های تصفیه فاضلاب هستند که از اجزای بسیار ساده ای تشکیل شده اند که برای کار نیاز به نیروی الکتریکی و مکانیکی ندارند در این بخش به اجزای سازنده سپتیک تانک های بتنی اشاره خواهیم کرد.

 • سپتیک تانک های بتنی از سیمان تیپ ۵ و سیمان ضد سولفات ساخته می شوند که جزء مقاوم ترین سیمان ها هستند همچنین این سپتیک تانک ها با ایزوگام عایق بندی می شود تا فاضلاب های موجود در این سپتیک تانک ها به بیرون درز نکند.
 • سپتیک تانک های درجا دارای یک لوله وروی هستند که فاضلاب به وسیله آن وارد مخزن سپتیک تانک می شود.
 • سپتتیک تانک ها دارای یک مخزن اولیه هستند که ۷۰ درصد سپتیک تانک ها را اشغال کرده اند و فاضلاب ها قبل از تصفیه شدن وارد این مخزن می شود و سپس تصفیه اولیه فاضلاب در این مخزن صورت می گیرد.
 • مخزن زلال کننده سپتیک تانک که ۳۰ درصد از حجم سپتیک را اشغال کرده است و فاضلاب بعد از تصفیه اولیه وارد این مخزن می شود و در این مخزن چربی های فاضلاب جدا می شود
 • لوله خروجی سپتیک تانک که فاضلاب تصفیه شده از آن خارج می شود
 • سپتیک تانک های بتنی دارای یک لوله هستند که گاز های تولید شده از تصفیه فاضلاب توسط این لوله از سپتیک تانک خارج می شوند تا از انفجار سپتیک تانک جلوگیری کنند.

مزایای استفاده از سپتیک تانک های بتنی درجا

در این قسمت از مقاله به بررسی مزایای استفاده از سپتیک تانک های بتنی درجا خواهیم پرداخت.

 • استفاده از سپتیک تانک  بتنی باعث می شود جذب فاضلاب توسط چاه های جذبی راحت تر صورت گیرد
 • سپتیک تانک های بتنی درجا بسیار مقرون به صرفه هستند زیرا نیاز به تعمیر و نگهداری ندارند
 • این سپتیک تانک های دارای طول عمر بسیار طولانی هستند و برای تصفیه فاضلاب نیاز به انرژی های مکانیکی و الکتریکی ندارند
 • سپتیک تانک های بتنی درجا را می توان در هر عمقی از زمین نصب کرد
 • سپتیک تانک های بتنی ساخت شرکت فراب صنعت به صورت مداوم در حال تصفیه فاضلاب هستند و به صورت کامل عایق بندی و آب بندی شده اند در فاضلاب به محیط اطراف نشر نکند
 • سپتیک تانک های بتنی درجا یا به صورت پیش ساخته به محل پروژه آورده می شوند یا در محل پروژه بتن ریزی و ساخته می شود.

 

سپتیک تانک بتنی درجا

سپتیک تانک بتنی درجا

سپتیک تانک های بتنی به دلیل سنگین بودن به دو روش ساخته می شود در روش اول سپتیک تانک های بتنی در کارگاه های ساخت سپتیک تانک به صورت استوانه ای ساخته می شود و سپس به صورت تکه تکه به محل پروژه انتقال داده می شود اما در روش دوم سپتیک تانک های بتنی را در محل پروژه می سازند و صفر تا صد این کار را در محل پروژه انجام می دهند.

اجرای سپتیک تانک به روش دوم بیش تر در پروژه هایی مورد استفاده قرار می گیرد که حجم بسیار زیادی را می خواهند.

کلام آخر

استفاده از سپتیک تانک های بتنی یکی از بهترین روش های تصفیه فاضلاب است. شرکت مهندسی فراب صنعت با تکیه بر دانش فنی روز دنیا با سابقه ای بالغ بر یک دهه حضور در زمینه تخصصی مهندسی تصفیه آب و پکیج تصفیه فاضلاب انسانی و استفاده از فناوری های نوین فعالیت خود را بر امور طراحی و .مهندسی و ساخت متمرکز نموده است. (تصفیه آب، فاضلاب، سپتیک تانک، چربی گیر، اسمز معکوس، آب شیرین کن) اگر شما هم قصد اجرای سپتیک تانک بتنی درجا را در پروژه های خود را دارید می توانید با مشاوران ما در شرکت فراب صنعت تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.