5/5 - (4 امتیاز)

نحوه اجرای سپتیک تانک بتنی

سپتیک تانک های بتنی جزء ساده ترین پکیچ های تصفیه فاضلاب هستند در بیش تر مجتمع های مسکونی، اداری، تجاری و رستوران مورد استفاده قرار می گیرد همچنین این دستگاه ها علاوه بر تصفیه فاضلاب ها به متعادل سازی فاضلاب ها و افزایش کیفیت فاضلاب و پمپاژ آن می پردازند.

این نوع از سپتیک تانک جزء ارزان ترین نوع سپتیک تانک ها هستند که در ابتدا به صورت سنگی ساخته می شدند اما بعد ها از سیمان و بتن در ساخت آن ها استفاده می شد. ابتدا در این مقاله به بررسی بیشتر اجزای سازنده سپتیک تانک های بتنی خواهیم پرداخت.

اجزای سازنده سپتیک تانک های بتنی

اجزای سازنده سپتیک تانک های بتنی

اجزای سازنده سپتیک تانک بتنی شامل موارد زیر است:

  • این نوع از سپتیک تانک های دارای دو نوع مخزن است ۱- مخزن اولیه ۲- مخزن زلال کننده
  • لوله ی ورودی و خروجی فاضلاب
  • لوله تخلیه هوای سپتیک تانک
  • ایزوگام برای عایق بندی

مراحل ساخت سپتیک تانک بتنی

سپتیک تانک های بتنی به دو حالت ساخته می شود که در ادامه به بررسی کامل بیشتر هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

ساخت سپتیک تانک بتنی پیش ساخته

در ساخت سپتیک تانک های بتنی پیش ساخته، سپتیک تانک را در کارگاه به صورت جداگانه می سازند و به صورت تکه تکه به محل پروژه انتقال می دهند سپس در محل پروژه، اجزای سپتیک تانک بتنی را مونتاژ می کنند.

ساخت سپتیک تانک بتنی در محل پروژه

برخی از مشتریان دوست دار سپتیک تانک در محل پروژه ساخته شوند به همین دلیل در این نوع ساخت بعد از حفر محل استقرار سپتیک تانک، متخصیصان ساخت پکیچ های تصفیه فاضلاب در داخل گودال به آرماتور بندی و بتن ریزی می پردازند و همان جا سپتیک تانک ساخته می شود.

نحوهی اجرای سپتیک تانک بتنی چگونه است؟

نحوه ی اجرای سپتیک تانک بتنی چگونه است؟

سپتیک تانک بتنی را می توان به صورت پیش ساخته یا به صورت اجرایی در محل انجام داد. برای اجرای سپتیک تانک بتنی در محل، ابتدا باید طراحی سپتیک تانک بر اساس حجم فاضلاب تولیدی صورت بگیرد.

این سپتیک تانک ها به صورت مخازن مستطیلی ساخته می شوند و در ساخت آن از مصالح ساختمانی و میلگرد و بتن سولفات استفاده می شود. ابعاد سپتیک تانک بر اساس میزان حجم فاضلاب متفاوت است و بعد از مشخص شدن میزان حجم، آن را طراحی می کنند.

بعد از ساخت سپتیک تانک ها گودالی به اندازه حجم سپتیک تانک ساخته می شود و سپتیک تانک در آن دفن می شود و لوله های خروجی و ورودی سپتیک تانک روی آن قرار می گیرند و سپتیک تانک آماده ی کار می شود.

مزایای استفاده از سپتیک تانک بتنی

از مزایای سپتیک تانک های بتنی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هزینه بسیار کم
  • سرعت بالا در اجرای آن
  • قابل اجرا در زمین های در و مناطقی با جذب کم
  • عدم نیاز به تعمیر

کلام آخر

شرکت مهندسی فراب صنعت به عنوان شرکتی پیشرو در صنعت ساخت پکیج تصفیه فاضلاب با سابقه ایی بالغ بر ۱۰ سال، فعالیت خود را بر تصفیه آب و فاضلاب های شهری و پساب­های صنعتی متمرکز نموده است.

این شرکت هم اکنون قادر است با تکیه بر دانش فنی کارشناسان و متخصصان خود و تکنولوژی­های پیشرفته شرکت آردا فرانسه و تجارب عملی به دست آمده در اجرای پروژه­های متعدد در داخل و خارج از ایران، مسائل مربوط به تصفیه آب و تصفیه و دفع فاضلاب را از فهرست مشکلات و چالشهای اجتماعات شهری و صنایع و مدیران درارتباط با آنها حذف نمای اگر به دنبال خرید و اجزای سپتیک تانک در پروژه ی خود هستید می توانید با مشاوران ما در شرکت فرآب صنعت تماس گرفته و در این باره مشاوره رایگان دریافت کنید.