قیمت فروش سپتیک تانک در گیلان چقدر است؟
5/5 - (6 امتیاز)

یکی از ملزومات واحد های مسکونی، تولیدی، فروشگاهی و … استفاده از واحد های تصفیه فاضلاب است تا فاضلاب های تولید شده توسط این واحد ها باعث آلودگی آب های زیر زمینی و محیط زیست نشود یکی از ساده ترین واحد های تصفیه فاضلاب سپتیک تانک نام دارد که در بسیاری از واحد های تجاری و مسکونی کاربرد دارد همچنین این  سپتیک تانک مناسب برای هر نوع آب و هوایی هستند و قیمت فروش آن ها بسیار مقرون به صرفه است در این مقاله به بررسی قیمت فروش سپتیک تانک در گیلان خواهیم پرداخت.

سپتیک تانک در گیلان

استان گیلان یکی از استان های پر آب ایران است که بیش تر اوقات سال در آن شاهد بارش باران هستید به همین دلیل این استان دارای رود های پر آب و طبیعت بسیار زیبایی است که باید از این طبیعت محافظت شود به همین دلیل استفاده از سپتیک تانک در این استان توصیه می شود زیرا استفاده از سپتیک تانک از آلودگی محیط زیست جلوگیری می کند که در ادامه به بررسی بیش تر قیمت ها و هزینه های اجرای و نصب  سپتیک تانک  در استان گیلان خواهیم پرداخت.

سپتیک تانک در گیلان

هزینه های فروش و اجرای سپتیک تانک در گیلان

قیمت و اجرای سپتیک تانک در استان گیلان به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این قسمت از مقاله به عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت فروش و اجرای سپتیک تانک در استان گبلان خواهیم پرداخت.

 • ظرفیت مخزن سپتیک تانک: ظریفیت مخزن سپتیک تانک ها رابطه ی مستقیم با قیمت سپتیک تانک  دارد به عنوان مثال: قیمت سپتیک تانک با ظرفیت ۲۰۰۰۰ لیتر بیش تر از قیمت سپتیک تانک با ظرفیت ۵۰۰۰ لیتری است
 • جنس سپتیک تانک: سپتیک تانک ها از نظری جنسی به سه نوع مختلف تقسیم شده است که به همین دلیل بین سپتیک تانک ها اختلاف قیمت وجود دارد به عنوان مثال: قیمت سپتیک تانک های بتنی به دلیل بالا بودن قیمت بتن های تیپ ۵ از قیمتسپتیک تانک های پلی اتیلنی و فایبر گلاس بیش تر است.
 • عمودی یا افقی بودن سپتیک تانک: سپتیک تانک های عمودی قیمت کم تری نسبت به سپتیک تانک های افقی دارد و نصب و اجرای سپتیک تانک های عمودی راحت تر از سپتیک تانک های افقی است
 • ارتفاع عمق دفن سپتیک تانک: یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت سپتیک تانک میزان ارتفاع عمق دفن سپتیک تانک و خاکی روی سپتیک تانک می آید مهم است زیرا اگر ارتفاع زیاد باشد در نتیجه وزن خاکی که بر روی سپتیک تانک می آید نیز بیش تر می شود به همین دلیل باید سپتیک تانک مقاوم تر ساخته شود همین کار باعث می شود قیمت سپتیک تانک افزایش یابد.

اما در این قسمت از مقاله به بررسی عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه های نصب و اجرای سپتیک تانک خواهیم پرداخت.

 • حجم سپتیک تانک ها: سپتیک تانک هایی که دارای حجم و ظرفیت بالایی هستند نیاز به هزینه ی بیش تری برای نصب و اجرا در محل پروژه دارند.
 • عمودی بودن یا افقی بودن سپتیک تانک ها: سپتیک تانک های عمودی به صورت کلی به رحتی نصب می شوند اما سپتیک تانک های افقی نیاز به حفاری بیش تری دارند به همین دلیل هزینه های نصب و اجرای سپتیک تانک های عمودی از نصب و اجرای سپتیک تانک ها افقی کم تر است.
 • جنس خاک: جنس خاکی سپتیک تانک در آن دفن خواهد شد بسیار بر قیمت اجرای سپتیک تانک ها تاثیر گذار است به عنوان مثال: حفر خاک تیپ ۴ بسیار سخت است زیرا در نوع از خاک رس بسیار زیادی وجود دارد و رطوبت این نوع خاک زیاد است.
 • جنس سپتیک تانک: جنس سپتیک تانک ها نیز یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت نصب و اجرای سپتیک تانک ها در محل پروژه است به عنوان مثال سپتیک تانک های بتنی به دلیل سنگین بودن به نیروی، وقت و تجهیزات بیش تری برای اجرا نیاز دارند.
 • ارتفاع دفن سپتیک تانک: یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت اجرای سپتیک تانک ها ارتفاع دفن سپتیک تانک ها هست زیرا با زیاد بودن عمق دفن سپتیک تانک ها نیاز به حفاری و دستگاه های پیشرفته است به همین دلیل با زیاد شدن عمق دفن سپتیک تانک ها، قیمت اجرای سپتیک تانک ها نیز بیش تر می شود.

مناسب ترین سپتیک تانک برای شهر گیلان

مناسب ترین سپتیک تانک برای شهر گیلان

سپتیک تانک ها از نظر متریال استفاده شده در ساخت آن ها به ۳ نوع تقسیم شده اند اما این نکته را نیز بدانید که کارایی این سه نوع سپتیک تانک با هم هیچ تفاوتی ندارند و در ادامه به بررسی هر یک از این سپتیک تانک ها خواهیم پرداخت

 • سپتیک تانک های بتنی: در نوع سپتیک تانک ها از بتن ضد سولفات و سیمان تیپ ۵ برای ساخت آن ها استفاده می شود و قسمت داخلی و خارجی آن به وسیله ایزوگام عایق بندی می شود تا فاضلاب از داخل آن نشت نکند. نصب سپتیک تانک های بتنی به دلیل سنگین بودن بسیار زمان بر و سخت است. عمر این نوع از سپتیک تانک ها بین ۱۰ تا ۲۰ سال است و برای آب و هوای بارانی استان گیلان مناسب نیستند.
 • سپتیک تانک های فایبر گلاس: این نوع از سپتیک تانک ها جانشین سپتیک تانک های فلزی هستند که به دلیل استفاد متریال بسیار با کیفیت در ساخت سپتیک تانک های فایبر گلاس دارای مقاومت بسیار زیادی هستند و مناسب برای پروژه های هستند که فضای کافی در آن وجود ندارد.
 • سپتیک تانک های پلی اتیلن: بهترین نوع سپتیک تانک ها، سپتیک تانک های پلی اتیلنی هستند که به دلیل استفاده از متریال با کیفیت در ساخت آن دارای طول عمر بسیار طولانی هستند و برای هر نوع آب و هوایی عالی هستند همچنین این نوع از سپتیک تانک ها تا ۷۵ درصد فاضلاب را تصفیه می کنند و برای شرایط جوی استان گیلان مناسب هستند

کلام آخر

سرعت فرآب صنعت با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه تولید، راه اندازی و نصب واحد های تصفیه فاضلاب به تولید انواع سپتیک تانک با بهترین قیمت می پردازد و این محصولات را به سرتاسر کشور ارسال می کند.

اگر شما هم در استان گیلان سکونت دارید و قصد استفاده از سپتیک تانک را دارید می توانید با مشاوران ما در شرکت فراب صنعت تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.