فروش سپتیک تانک در اهواز
1/5 - (3 امتیاز)

یکی از دغده های مهم و مشترک انسان ها مسئله ی بهداشت فردی و سلامت جامعه است و یکی از چالش هایی که انسان در این مسیر با آن رو به رو است دفع فاضلاب های شهری، انسانی و صنعتی است. یکی از ساده ترین، بی درد سر ترین و ابتدایی ترین راه دفع فاضلاب، استفاده از دستگاه سپتیک تانک است اما بعضی از کارخانه ها و انسان ها فاضلاب های خود را داخل آب و رود خانه ها رها می کنند که باعث شیوع بیماری و مرگ موجودات آبزی می شود.

سپتیک تانک چیست؟

سپتیک تانک چیست؟

سپتیک تانک مخزنی است که که مواد فاضلابی را توسط روش های شناور سازی، ته نشینی و بیولوژیکی تصفیه می کند. این دستگاه یکی از ساده ترین و پر کاربرد ترین وسیله برای تصفیه فاضلاب های انسانی، شهری و صنعتی است که در واحد های تولیدی، ویلایی، هتل ها، سازمانی، اداری و … استفاده می شود.

در تفسیری دیگر سپتیک تانک ها نوعی رآکتور هستند که برای جداسازی و تصفیه فاضلاب استفاده می شود. فاضلاب ها بیشتر نا همگن هستند به همین دلیل ذرات سبک و سنگین این مواد توسط سپتیک تانک ها با استفاده از باکتری های هوازی و بی هوازی جداسازی می شوند و فاضلاب ها را تصفیه می کنند.

سپتیک تانک در انواع مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها سپتیک تانک پلی اتیلن است جنس خوب این سبتیک تانک ها باعث شده که استفاده از سپتیک تانک روز به روز افزایش یاد.

سپتیک تانک در په مواردی کاربرد دارند؟

ویژگی های زیاد این دستگاه باعث شده است در جاهای زیادی از سپتیک تانک ها استفاده شود که در این بخش به آن ها اشاره خواهیم کرد:

  1. این دستگاه ها برای مجتمع های تجاری، اداری، هتل و رستوران ها به دلیل قوانین وضع شده توسط شهرداری و سازمان حفاظت از محیط زیست برای تصفیه مقدماتی و پیش تصفیه فاضلاب این مکان ها نصب می شود.
  2. تصفیه مواد قابل ته نشینی، چربی و روغن هایی که در فاضلاب رستوران ها و سالن های غذا خوری موجود است برای جلوگیری ته نشینی ذرات و پر شدن سریع چاه جذبی
  3. پمپاز فاضلاب و به تعادل رساندن فاضلاب در سیستم های تصفیه فاضلاب

اجزای تشکیل دهنده سپتیک تانک

اجزای تشکیل دهنده سپتیک تانک

سپتیک تانک ها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که در این بخش به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

  1. سیستم ورودی فاضلاب

این قسمت شامل لوله و بافل ورودی است که فاضلاب از آن قسمت وارد سپتیک تانک می شود.

  1. مخزن پاک کننده و زلال کننده

این قسمت شامل ۳۰ درصد از کل سپتیک تانک را شامل می شود همچنین در این قسمت فاضلابی ذخیره می شود که عاری از مواد ته نشین و شناور است.

  1. محل خروج گاز (تهویه)

از این قسمت گاز های تولید شده در فرایند تصفیه خارج می شود این گاز عمدتا از گاز متان تشکیل شده است.

  1. سیستم خروجی فاضلاب

سیستم خروجی سپتیک تانک ها مانند سیستم ورودی آن است با این تفاوت که از آن فاضلاب تصفیه شده خارج می شود.

  1. تیغه ی جدا کننده

تیغه یا دیواره ای که مانع ورود چربی و روغن از مخزن اول سپتیک تانک به مخزن پاک کننده و زلال کننده می شود.

  1. مخزن اول سپتیک تانک

این قسمت بیش از ۶۰ درصد سپتیک تانک را شامل می شود که فرایند تصفیه فاضلاب درون این مخزن انجام می گیرد.

شما می توانید سپتیک تانک های مورد نیاز خود را برای رستوران، ادارات، بیمارستان و … از شرکت فرآب صنعت و از هر کجای ایران مخصوصا شهر زیبای اهواز خریداری کنید.

فروش انواع سپتیک تانک فرآب صنعت در اهواز

فرآب صنعت با چندین سال سابقه در امر پکیج های تصفیه فاضلاب در خدما شما مشتریان عزیز است. برای دریافت مشاوره رایگان فروش سپتیک تانک در اهواز با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.