ساختمان سپتیک تانک
5/5 - (1 امتیاز)

ساختمان سپتیک تانک

امروزه شهرنشین شدن افراد و صنعتی شدن شهر ها فاضلاب ها به صورت چشمگیری افزایش یافته. برای بازیابی فاضلاب، استفاده از مجموعه ای از تجهیزات برای صرفه جویی در مصرف آب  بسیار مهم است زیرا ایران یکی از کشور های کم آب منطقه است که با مصرف بی رویه امکان خشکسالی تشدید می شود. بنابراین برای جلوگیری از این مسئله باید از تصفیه فاضلاب های خانگی، صنعتی و بهداشتی استفاده شود از دستگاه هایی مانند سپتیک تانک.

اما سوال اینجاست که سپتیک تانک ها چگونه ساخته شده اند و از چه اجزایی ساخته شده اند در ادامه به بررسی بیشتر ساختمان سپتیک تانک ها خواهیم پرداخت.

سپتیک تانک چگونه ساخته می شود؟

سپتیک تانک چگونه ساخته می شود؟

سپتیک تانک ها انواع مختلفی دارند و جنس آن ها با یکدیگر متفاوت است به همین دلیل روش های ساخت مختلفی دارند که در این قسمت از مقاله به بررسی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

  • سپتیک تانک بتنی: سپتیک تانک های بتنی بیش تر به صورت پیش ساخته تولید می شوند یعنی شرکت سازنده سپتیک تانک آن را در به صورت جدا جدا در کارگاه خود می سازند و بعد از ساخت به محل پروژه انتقال می دهد سپس در آن جا سپتیک تانک را مونتاژ می کند. برخی از شرکت ها سپتیک تانک های بتنی را به این روش تولید نمی کنند بلکه آن این نوع از سپتیک تانک ها را در محل پروژه به صورت یک دست می سازند.
  • سپتیک تانک های فایبر گلاس: این نوع از سپتیک تانک ها را از جنس فایبر گلاس می سازند که یکی از مقاوم ترین نوع سپتیک تانک ها هستند. سپتیک تانک های فایبر گلاسی دارای قالب های مشخصی هستند که که سازندگان آن فایبر گلاس ذوب شده را درون آن ریخته و بعد از مدتی سپتیک تانک های فایبر گلاس ساخته می شود.
  • سپتیک تانک های پلی اتیلنی: این نوع از سپتیک تانک ها هم مانند سپتیک تانک های فایبر گلاسی ساخته می شوند ولی از پلی اتیلن ذوب شده را داخل قالب های مخصوص سپتیک تانک می ریزند.

سپتیک تانک از چه اجزایی ساخته می شود؟

سپتیک تانک از چه اجزایی ساخته می شود؟

در این قسمت از مقاله به بررسی اجزایی سازنده سپتیک تانک خواهیم پرداخت.

  • از اجزای اصلی در سپتیک تانک می توان به سیستم ورودی فاضلاب که شامل لوله و میانگیر ورودی است.
  • قسمت بعدی در سپتیک تانک که که بیش ترین حجم از سپتیک تانک را شامل می شود مخزن اولیه سپتیک است که ۶۰ الی ۷۰ درصد مخزن را شامل می شود.
  • دیوار جدا کننده از ورود لجن، چربی و روغن های شناور شده به داخل مخزن زلال کننده جلوگیری می کند.
  • مخزن زلال سازی ۳۰ درصد از کل حجم سپتیک تانک ها را شامل ی شود در این مخزن فاظلاب به صورت تصفیه شده و عاری از مواد شناور و قابل ته نشین است.
  • در سپتیک تانک مجرایی تعبیه شده است که از طریق آن گاز های تولید شده از فاظلاب از آن مجرا خارج می شوند که این گاز ها عمدتا متان هستند.
  • سیستم خروجی فاظلاب هم که شامل یک لوله و یک بافل است

کلام آخر

شرکت مهندسی فراب صنعت به عنوان شرکتی پیشرو در صنعت ساخت پکیح تصفیه فاضلاب بهداشتی با سابقه ایی بالغ بر ۱۰ سال، فعالیت خود را بر تصفیه آب و فاضلاب های شهری و پساب­های صنعتی متمرکز نموده است. این شرکت هم اکنون قادر است با تکیه بر دانش فنی کارشناسان و متخصصان خود و تکنولوژی­های پیشرفته شرکت آردا فرانسه و تجارب عملی به دست آمده در اجرای پروژه­های متعدد در داخل و خارج از ایران، مسائل مربوط به تصفیه آب و تصفیه و دفع فاضلاب را از فهرست مشکلات و چالشهای اجتماعات شهری و صنایع و مدیران درارتباط با آنها حذف نماید. برای اطلاع از قیمت های سپتیک تانک می توانید با مشاوران ما در شرکت فراب صنعت تماس گرفته و مشاوره ی رایگان دریافت کنید.