5/5 - (2 امتیاز)

چربی گیر در آشپزخانه

چربی گیر ها  که در خارج از ایران با نام گریس تراپ معروف است که در سر راه لوله های خروجی فاضلاب مکان هایی مثل رستوران، آشپز خانه ها، فود کورت، هتل و … گذاشته می شود که فاضلاب چرب تولید می کنند. چربی گیر ها با کاهش سرعت و خنک کردن چربی های داخل فاضلاب آن ها را منجمد می کند و از فاضلاب جدا می کند.

جنس بدنه ی چربی گیر ها از فایبرگلاس، بتن، پلی اتیلن، استیل و کامپوزیت است که وظیفه جداسازی چربی از فاضلاب را دارند خنک کاری باعث شناور شدن چربی می شود و چربی ها را می توان به راحتی جمع کرد که البته در مدل اتوماتیک این دستگاه ضمن هوادهی توسط بلوئر و کمک به شناورسازی چربی ها، روغن و گریس های شناور توسط اسکرابر ازروی سطح گریس تراپ جمع و به مخزن ذخیره چربی منتقل می شود.

چرا باید در آشپز خانه از چربی گیر استفاده کنیم؟

فاضلاب های تولید شده توسط رستوران، هتل ها، فست فود ها و …. که دارای چربی هستند حجم بسیار زیادی دارند و با انباشته شدن روی یکدیگر مشکلاتی را ایجاد می کنند این مشکلات عبارتند از:

  • بوی بد
  • مسدود شدن لوله های فاضلاب
  • محدود شدن جریان فاضلاب

در برخی موارد غلظت چربی موجود در فاضلاب ها به قدری زیاد است که لزوم استفاده از یک واحد چربی گیر برای جلوگیری از ایجاد مشکل بیشتر مانند آلودگی محیط ریست و گرفتگی چاه و انسداد آن توصیه می گردد. از دلایل استفاده از چربی گیر در اشپرخانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سهولت و سادگی در نصب و راه اندازی چربی گیر
  • کارایی نسبتا بالا
  • هزینه کمتر و کارایی بسیار بیشتری نسبت به چربیگیر های مشابه
  • ابعاد مناسب و کم بودن حجم فضای اشغال شده

کارایی های چربی گیر در آشپزخانه

چربیگیر ها به دلیل جلوگیری از مشکلات به وجود آمده از انباشته شدن چربی ها، کارایی بسیار زیادی دارند. از کاربرد ها و کارایی های چربی گیر در آشپرخانه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • جلوگیری از ورود روغن و چربی از فاضلاب به منهول ها و دیواره های چاه جاذب (مسدود شدن و گرفتگی لوله های انتقال و چاه جاذب)
  • جلوگیری از پر شدن سریع چاه جاذب به دلیل ورود ذرات معلق (نظیر برنج، پلاستیک، درب نوشابه و…)(به دلیل تعبیه یک عدد سبد آشغالگیر در ورودی جریان)
  • پایین آوردن بار آلودگی فاضلاب برای ورود به مراحل بعد تصفیه خانه (در تصفیه خانه های بتنی و فلزی – بالا بردن راندمان تصفیه خانه)

کلام آخر

شرکت مهندسی فراب صنعت به عنوان شرکتی پیشرو در صنعت تصفیه آب و فاضلاب با سابقه ایی بالغ بر ۱۰ سال، فعالیت خود را بر تصفیه آب و فاضلاب های شهری و پساب های صنعتی متمرکز نموده است. این شرکت هم اکنون قادر است با تکیه بر دانش فنی کارشناسان و متخصصان خود و تکنولوژی های پیشرفته شرکت آردا فرانسه و تجارب عملی بدست آمده در اجرای پروژه های متعدد در داخل و خارج از ایران، مسائل مربوط به تصفیه آب و تصفیه و دفع فاضلاب را از فهرست مشکلات و چالشهای اجتماعات شهری و صنایع و مدیران درارتباط با آنها حذف نمای اگر شما هم به دنبال خرید سپتیک تانک و چربی گیر هستید می توانید با مشاوران ما در شرکت فراب صنعت تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.