5/5 - (1 امتیاز)

بهترین نوع سپتیک تانک

یکی از ساده ترین و آسان ترین راه تصفیه فاضلاب استفاده از سپتیک تانک ها در سیستم های فاضلاب است به ویژه در رستوران ها، مجتمع مسکونی، مراکز بهداشتی و … است. از این سیستم در در جاهایی استفاده می کنند که به سیستم لوله کشی فاضلاب دسترسی وجود ندارد همچنین سپتیک تانک ها باعث می شود تا فاضلاب تصفیه شده و آلاینده های موجود در فاضلاب باعث آلودگی محیط زیست نشود.

سپتیک تانک ها دارای انواع مختلفی هستند که بر اساس متریال به کار رفته در ساخت آن ها به با یکدیگر متفاوت هستند

انواع سپتیک تانک ها عبارتند از:

در ادامه به بررسی هر یک از سپتیک تانک ها خواهیم پرداخت.

سپتیک تانک های بتنی

سپتیک تانک های بتنی یکی از ارزان ترین سیستم تصفیه فاضلاب های شهری، بهداشتی و صنعتی است که می توان در آپارتمان ها، بیمارستان ها، پاساژ ها و … مورد استفاده قرار داد. سپتیک تانک های بتنی به دلیل سنگین بودن در محل پروژه ساخته می شود.

نمی توان سپتیک تانک های بتنی را به عنوان بهترین نوع سپتیک تانک نامید اما در برخی از مکان ها کارایی خوبی دارند به عنوان مثال در منطقه های گرم سیر سپتیک تانک های بتنی کارایی مطلوبی دارند

سپتیک تانک پلی اتیلن

سپتیک تانک های پلی اتیلنی

این نوع از سپتیک تانک، دو جداره هستند و فاضلاب را قبل از این که وارد چاه جذبی شوند تصفیه می کند. سپتیک تانک پلی اتیلنی بهترین نوع سپتیک تانک های موجود در بازار هستند که ۶۳ درصد از فاضلاب را تصفیه می کنند و احتمال گرفتگی چاه را به صفر می رساند. این نوع از سپتیک تانک ها جزء بهترین سپتیک تانک های موجود در بازار هستند که کارایی بسیار زیادی دارند.

سپتیک تانک های فایبر گلاس

سپتیک تانک های فایبر گلاس نوعی از انبار های سر پوشیده هستند که در محل هایی که به لوله کشی فاضلاب دسترسی وجود ندارد و جنس زمین هم مناسب برای ایجاد چاه جذبی نیست. همچنین از این نوع سپتیک تانک بیش تر در جاهایی که فضای مناسبی وجود ندارد استفاده می شود و این نوع از سپتیک تانک ها بسیار گران قیمت بوده ولی کارایی بسیار بالایی دارند.

سپتیک تانک های فایبر گلاس

سپتیک تانک های آجری

این نوع از سپتیک تانک ها جزء قدیمی ترین سیستم های تصفیه فاضلاب هستند که امروزه به صورت کلی منسوخ شده اند و در شرکت فرآب صنعت به صورت کلی تولید نمی شوند

کلام آخر

در همین راستا شرکت مهندسی فراب صنعت به عنوان شرکتی پیشرو در صنعت تصفیه آب و فاضلاب با سابقه ایی بالغ بر ۱۰ سال، فعالیت خود را بر تصفیه آب و فاضلاب های شهری و پساب­های صنعتی متمرکز نموده است. این شرکت هم اکنون قادر است با تکیه بر دانش فنی کارشناسان و متخصصان خود و تکنولوژی­های پیشرفته شرکت آردا فرانسه و تجارب عملی بدست آمده در اجرای پروژه­های متعدد در داخل و خارج از ایران، مسائل مربوط به تصفیه آب و تصفیه و دفع فاضلاب را از فهرست مشکلات و چالشهای اجتماعات شهری و صنایع و مدیران درارتباط با آنها حذف نماید. اگر به دنبال خرید سپتیک تانک ها هستید می توانید با مشاوران ما در شرکت فراب صنعت تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.