سپتیک تانک بتنی
3.9/5 - (12 امتیاز)

پکیج تصفیه فاضلاب و همچنین سپتیک تانک ها امروزه در تمامی مجتمع های مسکونی، اداری، تجاری و رستوران ها استفاده می شود. از سپتیک تانک ها برای تصفیه مقدماتی فاضلاب و متعادل سازی در مقدار و کیفیت فاضلاب و پمپاژ آن استفاده می شود.

سپتیک تانک بتنی یکی از ارزان ترین وسایل برای تصفیه فاضلاب است. در گذشته سپتیک تانک ها به صورت سنگی تولید می شد که بعد ها با کشف سیمان و بتن این سازه جای خود را به سپتیک تانک بتنی داد.

در این قسمت از خدمات فرآب صنعت ما توضیحات کاملی را در مورد سپتیک تانک بتنی در اختیار شما قرار می دهیم.

سپتیک تانک بتنی – سپتیک تانک بتن مسلح (مخزن بتنی) از دیگر محصولات شرکت فرآب صنعت است که می توان با قیمتی مناسب جهت جلوگیری از آلودگی منابع آب و خاک طراحی و اجرا نمود. این نوع از سپتیک تانک به صورت پیش ساخته و بر اساس سفارش مشتریان محترم در کارگاه ساخته شده و به محل پروژه حمل می گردند.

جنس مصالح مصرفی در این نوع سپتیک تانک از جنس بتن مسلح و با استفاده از سیمان تیپ ۵ ضد سولفات است. پوشش داخلی سپتیک بتن به صورت ایزوسیل و پوشش خارجی به صورت ایزوگام می باشد.

سپتیک تانک از جنس بتن

concrete septic tank

سپتیک تانک بتنی و اجزای آن

سپتیک تانک به عنوان ساده ترین و پر استفاده ترین واحد در تصفیه فاضلاب به ویژه تصفیه فاضلاب بهداشتی شناخته می شود، سپتیک تانک از جنس بتنی به جهت برخورداری از تکنولوژی آسان به عنوان یکی از انواع سپتیک تانک های ارزان قیمت و  مقرون به صرفه شناخته می شود که از نظر شکل و طراحی همانند مخزنی است که توسط حداقل یک دیواره به ۲ قسمت تقسیم می شود.

در قسمت اول این مخازن، مواد و ذرات درشت ته نشین شده و در کف آن انباشته می گردد. همچنین چربی ها و روغن های شناور  نیز بر روی سطح تجمع یافته، سپس میکروارگانیسم های موجود در فاضلاب در شرایط بی هوازی، قسمتی از مواد آلاینده را تجزیه می کند که در این قسمت باعث می شود بار آلودگی فاضلاب کاهش یابد.

دیواره تعبیه شده در میان قسمت اول و دوم باعث می شود تا از ورود مواد ته نشین شده و چربی های شناور بخش اول به بخش دوم جلوگیری نموده تا در نهایت پساب از طریق یک لوله خروجی از سپتیک تانک شده و  در انتها پساب خروجی وارد چاه جاذب می گرد

نحوه اجرای سپتیک تانک بتنی چگونه است؟

سپتیک تانک بتنی را می توان به صورت پیش ساخته یا به صورت اجرایی در محل انجام داد. برای اجرای سپتیک تانک بتنی در محل، ابتدا باید طراحی سپتیک تانک بر اساس حجم فاضلاب تولیدی صورت بگیرد.

این سپتیک تانک ها به صورت مخازن مستطیلی ساخته می شوند و در ساخت آن از مصالح ساختمانی و میلگرد و بتن سولفات استفاده می شود. ابعاد سپتیک تانک بر اساس میزان حجم فاضلاب متفاوت است و بعد از مشخص شدن میزان حجم، آن را طراحی می کنند.

سپتیک تانک بتنی پیش ساخته

سپتیک تانک های پیش ساخته بتنی در حجم های ۲ متر مکعب تا ۱۲ متر مکعب طراحی و ساخته می شوند. این سپتیک تانک مخزن استوانه ای شکل و به صورت عمودی است که توسط دیواره ای به دو قسمت تقسیم می شود.

در واقع این تقسیم بندی به صورت دو استوانه است که در یک استوانه عملیات ته نشینی مواد معلق و در استوانه دیگر عملیات زلال سازی انجام می گیرد.

مزایای سپتیک تانک های بتنی

از سپتیک تانک ها می توان در تصفیه فاضلاب مناطق مسکونی و فاضلاب بهداشتی استفاده کرد. در کل سپتیک تانک بتنی دارای مزایای زیر است:

  1. هزینه بسیار کم
  2. سرعت بالا در اجرای آن
  3. قابل اجرا در زمین های در و مناطقی با جذب کم
  4. عدم نیاز به تعمیر

نحوه تصفیه فاضلاب با سپتیک تانک بتنی

ابتدا فاضلاب توسط لوله های ورودی در دستگاه به قسمت اول سپتیک تانک منتقل می شوند. مواد معلق و ذرات خارجی در این بخش به علت وزنی که دارند در کف بستر مخزن ته نشین می شوند و مواد سبک تر مانند روغن ها در سطح آن شناور می شوند.

موادی که در کف مخزن ته نشین شده اند یک توده لجن را به وجود می آورند که باعث رشد باکتری ها و میکروارگانیسم ها در آنجا می شوند که در طی فرآیند تکثیر و رشد آن ها واکنش های بیولوژیکی زیادی اتفاق می افتد.

طی این واکنش ها مواد آلی موجود در فاضلاب تجزیه می شود. طی این عمل میزان حجم لجن کاهش یافته و به بیوگاز تبدیل می شود. این بیوگاز که بیشتر آن را متان تشکیل می دهد به وسیله لوله خروج از دستگاه خارج می شود.

 

چربی گیر بتنی بتن مسلح

سپتیک تانک بتنی بتن مسلح

جمع بندی

سپتیک تانک بتنی پیش ساخته در حجم های مختلفی طراحی و ساخته می شود و به دلیل آسان بودن اجرای آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. برای اجرای سپتیک تانک چه پیش ساخته و چه اجرا در نحل می توانید با ما تماس بگیرید. در سریع ترین زمان پروژه خود را از ما تحویل بگیرید.

سپتیک تانک های پیش ساخته از جنس بتن مسلح تولید شده فرآب صنعت دارای میلگرد های مصرفی ۸ و ۱۴ آجدار  هستند و بدنه بیرونی این نوع سپتیک بصورت کاملا ایزوگام شده است تا به وسیله آن فاضلاب به بیرون از مخزن درز پیدا نکند.

خواهشمند است جهت کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان فنی ما با شماره های ۳-۲۶۳۱۸۳۳۲ ، ۲۶۳۱۴۱۹۸ ، ۲۲۳۲۰۰۵۸ و ۰۹۱۲۳۳۵۵۹۶۰ تماس حاصل فرمایید و یا به آدرس ایمیل  farab_sanaat@yahoo.com  با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول سپتیک تانک بتنی

جنس مصالح مصرفی در سپتیک تانک بتنی چیست؟

در سپتیک تانک بتنی از مصالح مصرفی از جنس بتن مسلح و با استفاده از سیمان تیپ ۵ ضد سولفات است.

سپتیک تانک بتنی چگونه اجرا می شود؟

اولین مرحله برای اجرای سپتیک تانک بتنی، طراحی آن بر اساس حجم فاضلاب تولیدی است.

مزایای سپتیک تانک بتنی چیست؟

مزیت سپتیک تانک بتنی این است که آن را در هر منطقه و بدون نیاز به تعمیر با سرعت بالا و هزینه کم قابل اجرا است