سپتیک تانک بتنی
3.9/5 - (12 امتیاز)

سپتیک تانک بتنی

پکیج تصفیه فاضلاب و همچنین سپتیک تانک ها امروزه در تمامی مجتمع های مسکونی، اداری، تجاری و رستوران ها استفاده می شود. از این محصولات برای تصفیه مقدماتی فاضلاب و متعادل سازی در مقدار و کیفیت فاضلاب و پمپاژ آن استفاده می شود.

سپتیک تانک بتنی یکی از ارزان ترین وسایل برای تصفیه فاضلاب است. در گذشته این مخازن به صورت سنگی تولید می شدند که بعدها با کشف سیمان و بتن این سازه جای خود را به این مخازن بتنی داد.

سپتیک تانک بتنی  بتن مسلح (مخزن بتنی) از دیگر محصولات شرکت فرآب صنعت است که می توان با قیمتی مناسب جهت جلوگیری از آلودگی منابع آب و خاک طراحی و اجرا نمود. این نوع از مخازن به صورت پیش ساخته و بر اساس سفارش مشتریان محترم در کارگاه ساخته شده و به محل پروژه حمل می گردند.

جنس مصالح مصرفی در این نوع مخازن از جنس بتن مسلح و با استفاده از سیمان تیپ ۵ ضد سولفات است. پوشش داخلی سپتیک تانک بتنی به صورت ایزوسیل و پوشش خارجی به صورت ایزوگام می باشد.

سپتیک تانک بتنی

سپتیک تانک بتنی و اجزای آن

سپتیک تانک بتنی به عنوان ساده ترین و پر استفاده ترین واحد در تصفیه فاضلاب به ویژه تصفیه فاضلاب بهداشتی شناخته می شود، این مخازن بتنی به جهت برخورداری از تکنولوژی آسان به عنوان یکی از انواع ارزان قیمت و مقرون به صرفه شناخته می شود که از نظر شکل و طراحی همانند مخزنی است که توسط حداقل یک دیواره به ۲ قسمت تقسیم می شود.

در قسمت اول این مخازن، مواد و ذرات درشت ته نشین شده و در کف آن انباشته می گردد. همچنین چربی ها و روغن های شناور  نیز بر روی سطح تجمع یافته، سپس میکروارگانیسم های موجود در فاضلاب در شرایط بی هوازی، قسمتی از مواد آلاینده را تجزیه می کند که در این قسمت باعث می شود بار آلودگی فاضلاب کاهش یابد.

دیواره تعبیه شده در میان قسمت اول و دوم باعث می شود تا از ورود مواد ته نشین شده و چربی های شناور بخش اول به بخش دوم جلوگیری نموده تا در نهایت پساب از طریق یک لوله خروجی تخلیه و در انتها پساب خروجی وارد چاه جاذب می گرد

سپتیک تانک بتنی طراحی شده فراب صنعت

نحوه اجرای سپتیک تانک بتنی چگونه است؟

سپتیک تانک بتنی را می توان به صورت پیش ساخته یا به صورت اجرایی در محل انجام داد. برای اجرای سپتیک تانک بتنی در محل، ابتدا باید طراحی بر اساس حجم فاضلاب تولیدی صورت بگیرد.

این مدل سپتیک تانک بتنی به صورت مخازن مستطیلی ساخته می شوند و در ساخت آن از مصالح ساختمانی و میلگرد و بتن سولفات استفاده می شود. ابعاد مخزن بر اساس میزان حجم فاضلاب متفاوت است و بعد از مشخص شدن میزان حجم، آن را طراحی می کنند.

سپتیک تانک بتنی پیش ساخته

سپتیک تانک بتنی پیش ساخته در حجم های ۲ متر مکعب تا ۱۲ متر مکعب طراحی و ساخته می شوند. این محصول مخزن استوانه ای شکل و به صورت عمودی است که توسط دیواره ای به دو قسمت تقسیم می شود.

در واقع این تقسیم بندی به صورت دو استوانه است که در یک استوانه عملیات ته نشینی مواد معلق و در استوانه دیگر عملیات زلال سازی انجام می گیرد.

خرید سپتیک آماده و ارزان قیمت

سپتیک تانک آماده یا پیش ساخته نوعی گند انبار است که با تزریق بتن ضد سولفات به داخل قالب های بتن ساخته می شود و از ایزوگام فویل دار برای عایق بندی آن استفاده می کنند تا پساب های اسیدی، بتن های سپتیک تانک ها را تخریب نکند. همچنین به دلیل سنگین بودن سپتیک تانک های آماده و دشواری های انتقال آن ها به محل نصب، سپتیک تانک ها را به صورت تکه تکه می سازند و در محل پروژه مونتاژ می کنند.

نحوه ی کار سپتیک تانک آماده (بتنی)

در سپتیک تانک ها مواد وذرات درشت ته نشین شده و در کف سپتیک تانک ها انباشته می شوند و روغن و چربی های موجود در فاظلاب ها بر روی سطح جمع می شوند و میکرو ارگانیسم های موجود در فاظلاب در شرایط بی هوازی باعث تجزیه شدن مواد آلاینده شده و آلودگی فاظلاب ها را کم تر می کنند. دیوار ساخته شده بین قسمت اول و دوم از عبور چربی  ها و مواد ته نشین از ناحیه اول به دوم جلوگیری می کند اما سپتیک تانک های بتنی آماده با سایر سپتیک تانک ها متفاوت هستند چرا که سپتیک تانک ها به صورت استوانه ای و عمودی ساخته می شوند که  درست کردن بخش اول و دوم در آن امکان پذیر نیست.

سپتیک تانک آماده یا پیش ساخته نوعی گند انبار است که با تزریق بتن ضد سولفات به داخل قالب های بتن ساخته می شود و از ایزوگام فویل دار برای عایق بندی آن استفاده می کنند تا پساب های اسیدی، بتن های سپتیک تانک ها را تخریب نکند. همچنین به دلیل سنگین بودن سپتیک تانک های آماده و دشواری های انتقال آن ها به محل نصب، سپتیک تانک ها را به صورت تکه تکه می سازند و در محل پروژه مونتاژ می کنند. سپتیک تانک ها ساده ترین و پر کاربرد ترین بخش در تصفیه فاظلاب ها است مخصوصا فاظلاب های انسانی و بهداشتی همچنین در هنگام نصب سپتیک تانک های بتنی در محل پروژه توجه داشته باشید که حتما سپتیک تانک ها به صورت موازی و به روش منهول نصب شود نه به صورت متوالی. نحوه ی کار سپتیک تانک های بتنی (آماده) در سپتیک تانک ها مواد وذرات درشت ته نشین شده و در کف سپتیک تانک ها انباشته می شوند و روغن و چربی های موجود در فاظلاب ها بر روی سطح جمع می شوند و میکرو ارگانیسم های موجود در فاظلاب در شرایط بی هوازی باعث تجزیه شدن مواد آلاینده شده و آلودگی فاظلاب ها را کم تر می کنند. دیوار ساخته شده بین قسمت اول و دوم از عبور چربی ها و مواد ته نشین از ناحیه اول به دوم جلوگیری می کند اما سپتیک تانک های بتنی آماده با سایر سپتیک تانک ها متفاوت هستند چرا که سپتیک تانک ها به صورت استوانه ای و عمودی ساخته می شوند که درست کردن بخش اول و دوم در آن امکان پذیر نیست. در سپتیک های آماده دو استوانه داخل یکدیگر هستند که یکی از این استوانه های نقش لجن گیر و استوانه ی دوم نقش زلال کننده را ایفا می کند در واقع استوانه ی دوم نقش دیواره ی بین منطقه ی اول و دوم را در سپتیک تانک های افقی بر عهده دارد. پساب خروجی از سپتیک تانک ها بیش تر وارد چاه جذبی می شود و بیش تر برای تصفیه و متعادل سازی فاضلاب استفاده می شود. سپتیک تانک های سنگی سپتیک تانک های بتنی یکی از ارزان ترین و ساده ترین تجهیزات در تصفیه ی فاظلاب ها است امروزه از این محصول در رستوران ها، ادارات، پاساژ های تجاری و مجتمع های مسکونی استفاده می شود سپتیک تانک ها در زمان گذشته از به صورت سنگی تولید می شدند اما بعد از کشف بتن و سیمان سپتیک تانک ها سنگی جای خود را به سپتیک تانک های بتنی دادند. سپتیک تانک های سنگی بسیار مناسب برای مناطق سردسیر و پر برف و باران است اما سپتیک های بتنی برای بتن ریزی نیاز به آب و هوای معتدل و بدون باران دارند. شما می توانید این محصول را از هر کجای ایران به سریع ترین روش از شرکت فرآب صنعت تهیه کنید

در سپتیک های آماده دو استوانه داخل یکدیگر هستند که یکی از این استوانه های نقش لجن گیر و استوانه ی دوم نقش زلال کننده را ایفا می کند در واقع استوانه ی دوم نقش دیواره ی بین منطقه ی اول و دوم را در سپتیک تانک های افقی بر عهده دارد.

پساب خروجی از سپتیک تانک ها بیش تر وارد چاه جذبی می شود و بیش تر برای تصفیه و متعادل سازی فاضلاب استفاده می شود.

نحوه ی کار سپتیک تانک های آماده (بتنی)

سپتیک تانک های سنگی

سپتیک تانک های بتنی یکی از ارزان ترین و ساده ترین تجهیزات در تصفیه ی فاظلاب ها است امروزه از این محصول در رستوران ها، ادارات، پاساژ های تجاری و مجتمع های مسکونی استفاده می شود سپتیک تانک ها در زمان گذشته از به صورت سنگی تولید می شدند اما بعد از کشف بتن و سیمان سپتیک تانک ها سنگی جای خود را به سپتیک تانک های بتنی دادند.

سپتیک تانک های سنگی بسیار مناسب برای مناطق سردسیر و پر برف و باران است اما سپتیک های بتنی برای بتن ریزی نیاز به آب و هوای معتدل و بدون باران دارند.

مزایای انواع سپتیک تانک بتنی

از این مخازن می توان در تصفیه فاضلاب مناطق مسکونی و فاضلاب بهداشتی استفاده کرد. در کل سپتیک تانک بتنی دارای مزایای زیر است:

  1. هزینه بسیار کم
  2. سرعت بالا در اجرای آن
  3. قابل اجرا در زمین های در و مناطقی با جذب کم
  4. عدم نیاز به تعمیر

نحوه تصفیه فاضلاب با سپتیک تانک بتنی

ابتدا فاضلاب توسط لوله های ورودی در دستگاه به قسمت اول سپتیک تانک بتنی منتقل می شوند. مواد معلق و ذرات خارجی در این بخش به علت وزنی که دارند در کف بستر مخزن ته نشین می شوند و مواد سبک تر مانند روغن ها در سطح آن شناور می شوند.

موادی که در کف مخزن ته نشین شده اند یک توده لجن را به وجود می آورند که باعث رشد باکتری ها و میکروارگانیسم ها در آنجا می شوند که در طی فرآیند تکثیر و رشد آن ها واکنش های بیولوژیکی زیادی اتفاق می افتد.

طی این واکنش ها مواد آلی موجود در فاضلاب تجزیه می شود. طی این عمل میزان حجم لجن کاهش یافته و به بیوگاز تبدیل می شود. این بیوگاز که بیشتر آن را متان تشکیل می دهد به وسیله لوله خروج از دستگاه خارج می شود.

سپتیک تانک بتنی بتن مسلح

جمع بندی

سپتیک تانک بتنی پیش ساخته در حجم های مختلفی طراحی و ساخته می شود و به دلیل آسان بودن اجرای آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. برای اجرای سپتیک تانک بتنی پیش ساخته و چه اجرا در محل می توانید با ما تماس بگیرید. در سریع ترین زمان پروژه خود را از ما تحویل بگیرید.

سپتیک تانک بتنی پیش ساخته از جنس بتن مسلح تولید شده فرآب صنعت دارای میلگرد های مصرفی ۸ و ۱۴ آجدار  هستند و بدنه بیرونی این نوع مخازن بصورت کاملا ایزوگام شده است تا به وسیله آن فاضلاب به بیرون از مخزن درز پیدا نکند.

خواهشمند است جهت کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان فنی ما با شماره های ۳-۲۶۳۱۸۳۳۲ ، ۲۶۳۱۴۱۹۸ ، ۲۲۳۲۰۰۵۸ و ۰۹۱۲۳۳۵۵۹۶۰ تماس حاصل فرمایید و یا به آدرس ایمیل farab_Sanaat[a]yahoo.com با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

جنس مصالح مصرفی در این محصول چیست؟

مصالح مصرفی از جنس بتن مسلح و با استفاده از سیمان تیپ ۵ ضد سولفات است.

سپتیک تانک بتنی چگونه اجرا می شود؟

اولین مرحله برای اجرا، طراحی آن بر اساس حجم فاضلاب تولیدی است.

مزایای سپتیک تانک بتنی چیست؟

در هر منطقه و بدون نیاز به تعمیر با سرعت بالا و هزینه کم قابل اجرا است