5/5 - (6 امتیاز)

قیمت سپتینک تانک خانگی

دنبال سپتیک تانک خانگی با قیمت مناسب میگردید؟ آیا با سپتیک تانک و نحوه کارکرد آن آشنایی دارید؟ سپتیک تانک، مخزنی استوانه ای شکل و زیرزمینی است.سپتیک تانک، از جنس پلی اتیلن، بتنی یا فایبر گلاس که در مناطق مسکونی و صنعتی و… استفاده می شود.

سپتیک تانک خانگی، معمولا از جنس پلی اتیلن یا بتنی است.  حجم مورد نیاز برای سپتیک تانک خانگی،  ۲ الی ۴ متر مکعب است. سپتیک تانک،  راهی برای کاهش میزان آلودگی است و همچون دستگاه تصفیه کار می کند.

سپتیک تانک چیست؟

اگر بخواهیم به زبانی بسیار ساده، این تعریف نسبتا سخت را بیان کنیم؛ دستگاهی است که برای تصفیه فاضلاب مناطق مسکونی، صنعتی و… مورد استفاده قرار می گیرد.

خب الان سوالی که پیش می آید این است که چرا باید فاضلاب را تصفیه کرد؟ زیرا  موجب بسته شدن شکاف های چاه نشود و میزان آلودگی را کاهش دهد.

قسمت های مختلف سپتیک تانک

قسمت های مختلف سپتیک تانک

مخزن بزرگ سپتیک تانک

بخش عظیمی از این دستگاه، متعلق به مخزن است که مواد جامد در زیر آن ته نشین می شود.

سیستم ورودی فاضلاب

لوله ای پلی اتیلن که به مخزن وارد می شود.

لوله خروجی گاز

گاز هایی که در اثر تصفیه فاضلاب تولید می شود؛ از طریق این لوله خروجی، بیرون می رود.

قسمت شفاف کردن

این قسمت مخزن، فاضلاب تصفیه شده همچون چربی ها و مواد رسوبی و… را جمع کرده و وارد چاه می کند.

قسمت خروجی سپتیک تانک

حاوی لوله و درگاه خروجی است که پس از تصویه گاز های خروجی، بیرون می رود.

عوامل موثر بر قیمت سپتیک تانک

عوامل موثر بر قیمت سپتیک تانک

ارزش و قیمت سپتیک تانک، به نوع آن و جنس و اندازه بستگی دارد. یکی دیگر از عوامل مهم، به قیمت روز مواد شیمیایی و پتروشیمی بستگی دارد.سپتیک تانک های خانگی، قیمت پایین تری نسبت به صنعتی دارد. افقی یا عمودی بودن  دستگاه و تعداد  مخزن تولیدی نیز موثر است.

انواع سپتیک تانک همراه قیمت

سپتیک تانک خانگی دستگاهی است که می تواند تمامی رسوبات و چربی ها و… مناطق مسکونی و حتی روستاها را تصفیه کند

سپتیک تانک ها دارای قیمت حدودی ۲ میلیون تومان الی ۵۰۰ میلیون تومان بستگی به حجم مورد نیاز را دارد.

قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن

در کارخانه به صورت مستقیم تولید و ارسال می شود که می توانید به آسانی در محل نصب کنید. همچنین وزن سنگین و مشکل حمل و نقل ندارد. در برابر  ضربه مقاوم است.

ارزان ترین نوع، که کاربرد فراوان برای دفع و تصفیه فاضلاب دارد.

سپتیک تانک ۴ متر مکعب

حجم از ۱متر مکعب الی ۶۰ متر مکعب تولید می شود؛ ولی برای خانگی سپتیک تانکی که مناسب است تا ۴ متر مکعب است.

پر کاربرد ترین سپتیک تانک است که با قیمت حدود ۱۶۸۰۰۰۰۰۰ ریال در بازار عرضه می شود. در دو نوع تک جداره و دو جداره تولید می شود که دو جداره دارای کیفیت بالا و قیمت پایین تری دارد.

دارای لوله اسپیرال، کاروگیت و کورتیوب است. طول حدودی ۳ متر  دارد و می تواند تا ۶۰ درصد عمل تصفیه را انجام دهد.

سپتیک تانک بتنی

این نوع سپتیک تانک، از بتن ساخته شده است. دارای سه مخزن که به سادگی نصب می شود و نیازی به تجهیزات خاصی ندارد و همچنین استحکام بالایی دارد. به دلیل ساختار بتنی و سنگین بودن، لازم است توسط ماشین آلات حمل شود. کارکرد سپتیک تانک بتنی، همانند فایبرگلاس است و فقط جنس دستگاه ها متفاوت است. قیمت سپتیک تانک بتنی، پایین تر است و قیمت آن به مقدار بتن و میلگرد مصرفی بستگی دارد.

سپتیک تانک فایبر گلاس

سپتیک تانک فایبر گلاس یا کامپوزیتی، یکی از انواع سپتینک تانک ها است که دارای امتیازات و معایبی نیز هست. دلیل استفاده از این نوع سپتیک تانک، این است که بعضی از کشور ها امکان نصب در زیر زمین و به خصوص در مراکز خرید و هتل و… را ندارند که مجبور می شوند از فایبر گلاس بهره مند شوند.

دارای قیمت بالاتری نسبت به دو نوع قبل دارد و همچنین کیفیت پایین تری نسبت به سپتیک پلی اتیلن دارد ولی در مقایسه با سپتیک تانک بتنی کیفیت بالایی دارد.

کلام  آخر

در این مقاله، انواع سپتیک تانک خانگی به همراه توضیحات و قیمت تقریبی بیان شده است؛ چرا که وابسته به قیمت روز مواد پتروشیمی و در حال نوسان است. اگر شما هم به دنبال خرید سپتیک تانک خانگی هستید می توانید با مشاوران ما در شرکت فرآب صنعت تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.