نحوه نصب سپتیک تانک

نحوه نصب سپتیک تانک

یکی از آسان ترین راه های تصفیه فاضلاب به ویژه فاضلاب های مجتمع های مسکونی، رستوران و مراکز بهداشتی، سپتیک تانک ها هستند. این مخازن به روش شناور سازی، و فرایند های بیولوژیکی فاضلاب را تصفیه می کند و آن را به چاه جذبی انتقال می دهد. از سپتیک تانک ها بیش تر در مناطقی که به سیستم لوله کشی فاضلاب دسترسی وجود ندارد استفاده می شود.

سپتیک تانک ها به چه صورتی نصب می شوند؟

سپتیک تانک ها به چه صورتی نصب می شوند؟

روش‌های نصب به چند طریق امکان پذیر است که در ادامه به بررسی بیشتر نحوه ی نصب سپتیک تانک ها خواهیم پرداخت:

نصب سپتیک تانک به روش هوایی

نصب سپتیک تانک به صورت هوایی که در موارد خاص اتفاق می افتد نسبت به سایر روش ها هزینه بیشتری دارد چرا که برای سپتیک تانک باید سازه ای تعبیه شود که بتواند وزن مخزن و فاضلاب درون آن را تحمل نماید.

در نصب محصول به این روش، طراحی سازه نگهدارنده از اهمیت ویژه ای برخوردار است و حتی می توان گفت که از طراحی خود سپتیک تانک نیز مهمتر است چرا که در صورت خطا در محاسبات خدمات جبران ناپذیری می تواند وارد نماید.

نصب سپتیک تانک به روش زمینی

نصب سپتیک تانک بر روی سطح زمین نیز در بعضی مکانها اتفاق می افتد و نکته مهم در طراحی مخازنی که بر روی سطح زمین نصب می شوند این است که بدنه، توان تحمل فشار جانبی سیال درون خود یعنی فاضلاب را داشته باشد چرا که در مدل‌های دفنی این فشار از طریق بدنه به خاک مجاور منتقل می گردد و سازه سپتیک تانک فشار خیلی زیادی را تحمل نمی کند؛ اما در روش نصب به صورت سطحی تمام فشار فاضلاب درون مخزن باید توسط بدنه تحمل شود؛ به همین دلیل باید بدنه سپتیک تانک پلی اتیلنی فاضلاب توان تحمل فشار جانبی درون خود را داشته باشد.

نکته بعدی که باید در نصب محصول به صورت دفنی مورد توجه قرار گیرد جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به بدنه سپتیک تانک پلی تیلنی است چرا که پلی اتیلن با تمام ویژگی های مثبتی که دارد در مقابل نور خورشید دچار فرسودگی می شود و نباید اجازه داد تا دمای آن بالا برود. در ضمن کف مخزن باید تراز باشد و شیب نداشته باشد.

نصب تیک تانک به روش زیر زمینی

نصب تیک تانک به روش زیر زمینی

در بین تمامی روش های موجود برای نصب سپتیک تانک، نصب به صورت دفنی از تمامی روش های نصب پرکاربرد تر است چراکه با توجه به شبکه جمع آوری فاضلاب در زیر سطح زمین است و انتقال فاضلاب به دورون سپتیک تانک فاضلاب به صورت ثقلی انجام می شود لذا روش رایج و مرسوم نصب، به صورت دفنی است. این روش مناسب‌تر از سایر روش ها است چراکه فضاییی را اشغال نمی کند و از فضای روی سپتیک تانک نیز می توان استفاده نمود. در نصب  به صورت دفنی اولین موضوعی که باید به آن توجه کنیم این است که آیا سپتیک تانک توان تحمل خاک مجاور و خاکی که روی آن قرار می گیرد را دارد.

کلام آخر

شرکت مهندسی فراب صنعت به عنوان شرکتی پیشرو در صنعت ساخت پکیج تصفیه فاضلاب با سابقه ایی بالغ بر ۱۰ سال، فعالیت خود را بر تصفیه آب و فاضلاب های شهری و پساب­های صنعتی متمرکز نموده است.

این شرکت هم اکنون قادر است با تکیه بر دانش فنی کارشناسان و متخصصان خود و تکنولوژی­های پیشرفته شرکت آردا فرانسه و تجارب عملی به دست آمده در اجرای پروژه­های متعدد در داخل و خارج از ایران، مسائل مربوط به تصفیه آب و تصفیه و دفع فاضلاب را از فهرست مشکلات و چالشهای اجتماعات شهری و صنایع و مدیران درارتباط با آنها حذف نمای اگر به دنبال خرید و اجزای سپتیک تانک در پروژه ی خود هستید می توانید با مشاوران ما در شرکت فرآب صنعت تماس گرفته و در این باره مشاوره رایگان دریافت کنید.