سپتیک تانک پیش ساخته بتنی

4.4/5 - (7 امتیاز)

سپتیک تانک پیش ساخته بتنی

سپتیک تانک بتنی مخزنی است که در آن فاضلاب شهری و صنعتی تصفیه می شود این مخزن توسط یک دیواره به دو بخش نا مساوی تقسیم شده است که در بخش بزرگ تر ذرات موجود در فاضلاب ته نشین شده و در کف مخزن انباشته می شوند و چربی های موجود در فاصلاب روی آن شناور می شوند.

بخش دوم این مخزن کوچک تر از بخش اول آن است و ارتباط بین بخش اول و بخش دوم به گونه ای است که مواد ته نشین شده و چربی های فاضلاب نمی توانند وارد بخش دوم شوند و فقط پساب زلال شده به بخش دوم انتقال می یابد.

سپتیک تانک های بتنی را می توان به صورت پیش ساخته نیز استفاده کرد یعنی شرکت های سازنده سپتیک تانک، سپتیک تانک های بتنی را در کارگاه های خود به صورت تیکه تیکه می سازند و آن ها را در محل پروژه مونتاژ می کنند.

در ادامه این مقاله به بررسی بیشتر سپتیک تانک های پیش ساخته بتنی خواهیم پرداخت.

از چه موادی سپتیک تانک های پیش ساخته بتنی می سازند؟

از چه موادی سپتیک تانک های پیش ساخته بتنی می سازند؟

در هنگام ساخت سپتیک تانک بتنی پیش ساخته از بتن ضد سولفات تیپ پنچ استفاده می کنند همچنین برای اسکلت این مخازن از میلگرد آجدار ۸ و ۱۰ استفاده می کنند سپس برای پوشش داخلی سپتیک تانک بتنی پیش ساخته از چسب بتن و پوشش خارجی آن از ایزوگام استفاده می کنند و سپتیک تانک را با ایزوگام به صورت کامل آب بندی می کنند.

سپتیک تانک های بتنی را به صورت استوانه ای در چند قسمت می سازنند این کار را به دلیل سهولت در حمل و نقل سپتیک تانک بتنی انجام می دهند و در محل قسمت های مختلف سپتیک تانک را روی یکدیگر سوار می کنند.

برای شروع به کار سپتیک تانک بتنی پیش ساخته ابتدا باید محل نصب سپتیک تانک را با توجه به ابعاد سپتیک تانک بتنی حفاری انجام گیرد و سپتیک تانک داخل خاک قرار بگیرد.

اجزای سازنده سپتیک تانک بتنی پیش ساخته

در این قسمت از مقاله به بررسی سپتیک تانک بتنی پیش ساخته خواهیم پرداخت.

 • لوله های ورودی فاضلاب از جنس پلی اتیلن
 • لوله های خروجی فاضلاب از جنس پلی اتیلن
 • بدنه ی سپتیک تانک از جنس سیمان تیپ ۵ و بتن ضد سولفات
 • مخزن اولیه
 • مخزن زلال کننده
 • لوله ی خروجی گاز
 • ایزوگام برای عایق بندی

مزایای استفاده از سپتیک تانک بتنی پیش ساخته

مزایای استفاده از سپتیک تانک بتنی پیش ساخته

سپتیک تانک ها دارای مزایای بسیار زیادی هستند به همین دلیل در بسیار از مکان ها کاربرد دارند این قسمت از مقاله به بررسی مزایای استفاده از سپتیک تانک های بتنی درجا خواهیم پرداخت.

 • استفاده از سپتیک تانک بتنی پیش ساخته باعث می شود جذب فاضلاب توسط چاه های جذبی راحت تر صورت گیرد
 • سپتیک تانک های بتنی درجا بسیار مقرون به صرفه هستند زیرا نیاز به تعمیر و نگهداری ندارند
 • این سپتیک تانک های دارای طول عمر بسیار طولانی هستند و برای تصفیه فاضلاب نیاز به انرژی های مکانیکی و الکتریکی ندارند
 • سپتیک تانک های بتنی پیش ساخته را می توان در هر عمقی از زمین نصب کرد
 • سپتیک تانک های بتنی پیش ساخته شرکت فراب صنعت به صورت مداوم در حال تصفیه فاضلاب هستند و به صورت کامل عایق بندی و آب بندی شده اند در فاضلاب به محیط اطراف نشر نکند
 • سپتیک تانک های بتنی پیش ساخته یا به صورت پیش ساخته به محل پروژه آورده می شوند یا در محل پروژه بتن ریزی و ساخته می شود.
 • نصب آن ها آسان است

کلام آخر

شرکت مهندسی فراب صنعت به عنوان شرکتی پیشرو در صنعت تصفیه فاضلاب و آب با سابقه ایی بالغ بر ۱۰ سال، فعالیت خود را بر تصفیه آب و فاضلاب های شهری و پساب­ های صنعتی متمرکز نموده است. این شرکت هم اکنون قادر است با تکیه بر دانش فنی کارشناسان و متخصصان خود و تکنولوژی­های پیشرفته شرکت آردا فرانسه و تجارب عملی به دست آمده در اجرای پروژه­های متعدد در داخل و خارج از ایران، مسائل مربوط به تصفیه آب و تصفیه و دفع فاضلاب را از فهرست مشکلات و چالشهای اجتماعات شهری و صنایع و مدیران درارتباط با آنها حذف نمای اگر به دنبال خرید و اجزای سپتیک تانک بتنی پیش ساخته در پروژه ی خود هستید می توانید با مشاوران ما در شرکت فرآب صنعت تماس گرفته و در این باره مشاوره رایگان دریافت کنید.