قیمت اجرای سپتیک تانک بتنی چقدر است؟
5/5 - (15 امتیاز)

سپتیک تانک های بتنی نوعی از سپتیک تانک ها هستند که به صورت پیش ساخته یا در محل پروژه با استفاده از میلگرد و بتن مسلح به صورت عمودی و افقی ساخته می شود این نوع از سپتیک ها به دلیل کیفیت متریال استفاده شده در آن دارای مقاومت بسیار زیادی هستند در این قسمت از این مقاله به بررسی عوامل تاثیر گذار در قیمت سپتیک تانک و قیمت اجرای سپتیک تانک های بتنی خواهیم پرداخت.

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت سپتیک تانک

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت سپتیک تانک

قیمت سپتیک تانک های بتنی از ۱۰ میلیون شروع می شود عوامل بسیار زیادی  بر روی قیمت سپتیک تانک  ها تاثیر گذار است که در این بخش از مقاله به بررسی پارامتر های اصلی تاثیر گذار در قیمت سپتیک تانک ها خواهیم پرداخت.

  • جنس سپتیک تانک: سپتیک تانک ها از نظری جنسی به سه نوع مختلف تقسیم شده است که به همین دلیل بین سپتیک تانک ها اختلاف قیمت وجود دارد به عنوان مثال: قیمت سپتیک تانک های بتنی به دلیل بالا بودن قیمت بتن های تیپ ۵ از قیمت سپتیک تانک های پلی اتیلنی و فایبر گلاس بیش تر است.
  • ظرفیت مخزن سپتیک تانک: ظریفیت مخزن سپتیک تانک ها رابطه ی مستقیم با قیمت سپتیک تانک ها دارد به عنوان مثال: قیمت سپتیک تانک با ظرفیت ۲۰۰۰۰ لیتر بیش تر از قیمت سپتیک تانک با ظرفیت ۵۰۰۰ لیتری است
  • ارتفاع عمق دفن سپتیک تانک: یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت سپتیک تانک میزان ارتفاع عمق دفن سپتیک تانک و خاکی روی سپتیک تانک می آید مهم است زیرا اگر ارتفاع زیاد باشد در نتیجه وزن خاکی که بر روی سپتیک تانک می آید نیز بیش تر می شود به همین دلیل باید سپتیک تانک مقاوم تر ساخته شود همین کار باعث می شود قیمت سپتیک تانک افزایش یابد.
  • عمودی یا افقی بودن سپتیک تانک: سپتیک تانک های عمودی قیمت کم تری نسبت به سپتیک تانک های افقی دارد و نصب و اجرای سپتیک تانک های عمودی راحت تر از سپتیک تانک های افقی است.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت اجرای سپتیک تانک

عوامل تاثیر گذار بر قیمت اجرای سپتیک تانک

هزینه های اجرای سپتیک تانک به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این قسمت از مقاله به بررسی عوامل تاثیر گذار بر قیمت اجرای سپتیک تانک ها خواهیم پرداخت.

  • جنس خاک: جنس خاکی سپتیک تانک در آن دفن خواهد شد بسیار بر قیمت اجرای سپتیک تانک ها تاثیر گذار است به عنوان مثال: حفر خاک تیپ ۴ بسیار سخت است زیرا در نوع از خاک رس بسیار زیادی وجود دارد و رطوبت این نوع خاک زیاد است.
  • ارتفاع دفن سپتیک تانک: یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت اجرای سپتیک تانک ها ارتفاع دفن سپتیک تانک ها هست زیرا با زیاد بودن عمق دفن سپتیک تانک ها نیاز به حفاری و دستگاه های پیشرفته است به همین دلیل با زیاد شدن عمق دفن سپتیک تانک ها، قیمت اجرای سپتیک تانک ها نیز بیش تر می شود.
  • عمودی بودن یا افقی بودن سپتیک تانک ها: سپتیک تانک های عمودی به صورت کلی به رحتی نصب می شوند اما سپتیک تانک های افقی نیاز به حفاری بیش تری دارند به همین دلیل هزینه های نصب و اجرای سپتیک تانک های عمودی از نصب و اجرای سپتیک تانک ها افقی کم تر است.
  • حجم سپتیک تانک ها: سپتیک تانک هایی که دارای حجم و ظرفیت بالایی هستند نیاز به هزینه ی بیش تری برای نصب و اجرا در محل پروژه دارند.
  • جنس سپتیک تانک: جنس سپتیک تانک ها نیز یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت نصب و اجرای سپتیک تانک ها در محل پروژه است به عنوان مثال سپتیک تانک های بتنی به دلیل سنگین بودن به نیروی، وقت و تجهیزات بیش تری برای اجرا نیاز دارند.

قیمت سپتیک تانک بتنی در فراب صنعت

شرکت مهندسی فراب صنعت به عنوان شرکتی پیشرو در صنعت تصفیه آب و فاضلاب با سابقه ایی بالغ بر ۱۰ سال، فعالیت خود را بر تصفیه آب و فاضلاب های شهری و پساب­های صنعتی متمرکز نموده است.

این شرکت هم اکنون قادر است با تکیه بر دانش فنی کارشناسان و متخصصان خود و تکنولوژی­های پیشرفته شرکت آردا فرانسه و تجارب عملی بدست آمده در اجرای پروژه­های متعدد در داخل و خارج از ایران، مسائل مربوط به تصفیه آب و تصفیه و دفع فاضلاب را از فهرست مشکلات و چالشهای اجتماعات شهری و صنایع و مدیران درارتباط با آنها حذف نماید. همچنین اگر می خواهید از قیمت اجرای سپتیک تانک بتنی آگاه شوید می توانید با مشاوران ما در شرکت فراب صنعت تماس بگیرید.