قیمت اجرای سپتیک تانک بتنی چقدر است؟
5/5 - (15 امتیاز)

سپتیک تانک بتنی به صورت پیش ساخته یا در محل پروژه با استفاده از میلگرد و بتن مسلح به صورت عمودی و افقی ساخته می شود. این نوع از مخازن به دلیل کیفیت متریال استفاده شده در آن دارای مقاومت بسیار زیادی هستند.

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت سپتیک تانک بتنی

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت سپتیک تانک بتنی

قیمت سپتیک تانک بتنی از ۱۰ میلیون شروع می شود عوامل بسیار زیادی بر روی قیمت تاثیر گذار است که در این بخش از مقاله به بررسی پارامتر های اصلی تاثیر گذار در قیمت خواهیم پرداخت.

  • جنس: از نظری جنسی به سه نوع مختلف تقسیم شده است که به همین دلیل بین سپتیک تانک ها اختلاف قیمت وجود دارد به عنوان مثال: قیمت سپتیک تانک بتنی به دلیل بالا بودن قیمت بتن های تیپ ۵ از قیمت سپتیک تانک های پلی اتیلنی و فایبر گلاس بیشتر است.
  • ظرفیت مخزن: ظریفیت مخزن رابطه ی مستقیم با قیمت دارد به عنوان مثال: قیمت سپتیک تانک بتنی با ظرفیت ۲۰۰۰۰ لیتر بیش تر از مخزن با ظرفیت ۵۰۰۰ لیتری است
  • ارتفاع عمق دفن: یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت، میزان ارتفاع عمق دفن و خاکی که روی مخزن می آید است؛ زیرا اگر ارتفاع زیاد باشد در نتیجه وزن خاکی که بر روی محصول می آید نیز بیشتر می شود به همین دلیل باید سپتیک تانک مقاوم تر ساخته شود همین کار باعث می‎‌شود قیمت این محصول افزایش یابد.
  • عمودی یا افقی بودن: مخازن عمودی قیمت کمتری نسبت به نوع افقی دارند؛ همچنین نصب و اجرای آنها ساده‌تر است.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت اجرای سپتیک تانک بتنی

عوامل تاثیر گذار بر قیمت اجرای سپتیک تانک بتنی

هزینه اجرای سپتیک تانک بتنی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این قسمت از مقاله به بررسی عوامل تاثیر گذار بر قیمت اجرا خواهیم پرداخت.

  • جنس خاک: جنس خاکی که مخزن در آن دفن خواهد شد بسیار بر قیمت اجرای سپتیک تانک بتنی تاثیر گذار است به عنوان مثال: حفر خاک تیپ ۴ بسیار سخت است زیرا در نوع از خاک رس بسیار زیادی وجود دارد و رطوبت این نوع خاک زیاد است.
  • ارتفاع دفن: یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت سپتیک تانک ارتفاع دفن است، زیرا با زیاد بودن عمق دفن نیاز به حفاری و دستگاه های پیشرفته است به همین دلیل با زیاد شدن عمق، قیمت اجرای سپتیک تانک بتنی نیز بیشتر می شود.
  • عمودی بودن یا افقی بودن: سپتیک تانک بتنی عمودی به صورت کلی به راحتی نصب می شوند اما مخازن افقی نیاز به حفاری بیشتری دارند به همین دلیل هزینه های نصب و اجرای نوع عمودی از نصب و اجرای افقی کمتر است.
  • حجم: مخازنی که دارای حجم و ظرفیت بالایی هستند نیاز به هزینه ی بیش تری برای نصب و اجرا در محل پروژه دارند.
  • جنس: جنس نیز یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت نصب و اجرا در محل پروژه است به عنوان مثال سپتیک تانک بتنی به دلیل سنگین بودن، به نیرو، وقت و تجهیزات بیشتری برای اجرا نیاز دارند.

قیمت اجرای سپتیک تانک بتنی در فراب صنعت

شرکت مهندسی فراب صنعت به عنوان شرکتی پیشرو در صنعت تصفیه آب و فاضلاب با سابقه ایی بالغ بر ۱۰ سال، فعالیت خود را بر تصفیه آب و فاضلاب های شهری و پساب­های صنعتی متمرکز نموده است.

این شرکت هم اکنون قادر است با تکیه بر دانش فنی کارشناسان و متخصصان خود و تکنولوژی­های پیشرفته شرکت آردا فرانسه و تجارب عملی بدست آمده در اجرای پروژه­های متعدد در داخل و خارج از ایران، مسائل مربوط به تصفیه آب و تصفیه و دفع فاضلاب را از فهرست مشکلات و چالشهای اجتماعات شهری و صنایع و مدیران درارتباط با آنها حذف نماید. همچنین اگر می خواهید از قیمت اجرای سپتیک تانک بتنی آگاه شوید می توانید با مشاوران ما در شرکت فراب صنعت تماس بگیرید.