روش های نصب سپتیک تانک
5/5 - (2 امتیاز)

روش های نصب سپتیک تانک

سپتیک تانک مخازنی هستند که باعث می شود تصفیه و تجزیه فاضلاب ها به راحتی صورت گیرد و از گرفتگی چاه جذبی جلوگیری می کنند. سپتیک تانک ها علاوه بر تجزیه و تصفیه فاضلاب ها، باعث متعادل سازی فاضلاب شده و از جریان شدید فاضلاب جلوگیری می کند و آن را به جریان آرام تبدیل می این سپتیک تانک ها در بسیاری از پروژه ها و مکان هایی که به سیستم فاضلاب دسترسی نیست مورد استفاده قرار می گیرند و روش های مختلفی برای نصب سپتیک تانک ها وجود دارد که در این مقاله به بررسی هر یک از این روش ها خواهیم پرداخت.

سپتیک تانک به چه حالت های نصب می شود؟

سپتیک تانک به چه حالت های نصب می شود؟

سپتیک تانک ها را می توان به سه حالت در محل پروژه نصب کرد این حالت ها عبارتند از:

  • نصب سپتیک تانک به صورت هوایی
  • نصب سپتیک تانک به صورت سطحی
  • نصب سپتیک تانک به صورت دفنی

ولی به صورت کلی سپتیک تانک بیشتر به صورت دفنی در محل پروژه نصب می شوند.

مراحل نصب سپتیک تانک

در اولین مرحله نصب سپتیک تانک، کار فرما نسبت به نیاز خود جنس سپتیک تانک را انتخاب می کند و سپس مهندسان شرکت ارائه دهنده خدمات تصفیه ساز از محل پروژه بازدید می کنند و نقشه ی اجرایی سپتیک تانک به کار فرمای محترم تحویل می دهند و مشتریان با توجه به نقشه ی اجرای اقدام به خاکبرداری در محل پروژه می کنند.

بعد از خاکبرداری در محل، سپتیک تانک به محل پروژه انتقال می یابد و در درون گودال حفر شده قرار می گیرد و مهندسین شرکت ارائه دهنده سپتیک تانک به ادامه مراجل نصب سپتیک تانک می پردازند.

بیشتر بخوانید: قیمت اجرای سپتیک تانک چقدر است؟

نکاتی که در زمان نصب سپتیک تانک باید رعایت شود

نکاتی که در زمان نصب سپتیک تانک باید رعایت شود

سپتیک تانک ها به صورت کلی دارای مقاومت بسیار زیادی هستند و نیاز به نگهداری ندارند اما باید در نصب آن ها به نکاتی توجه کنیم تا به سپتیک تانک ها آسیبی وارد نکنیم. این نکات عبارتند از:

  • محل قرار گیری سپتیک تانک باید از ساختمان ۱۰ متر و از چاه جذبی ۳۰ متر فاصله داشته باشد
  • عمق سپتیک تانک باید به صورتی باشد که خروجی فاضلاب در سپتیک تانک به صورت ثقلی باشد تا فاضلاب به راحتی وارد چاه جذبی شود
  • اگر در پروژه ماشین های سنگین تردد می کند باید محل نصب سپتیک تانک با فنس جدا شود تا ماشین های سنگین بر روی آن تردد نکند زیرا این کار باعث می شود بر روی سپتیک تانک فشار بیشتری وارد شود.
  • حتما زیرسازی و رگلاژ در محل نصب سپتیک تانک بسیار ضروری است.

کلام آخر

شرکت مهندسی فراب صنعت به عنوان شرکتی پیشرو در صنعت تصفیه فاضلاب بهداشتی با سابقه ایی بالغ بر ۱۰ سال، فعالیت خود را بر تصفیه آب و فاضلاب های شهری و پساب­های صنعتی متمرکز نموده است. این شرکت هم اکنون قادر است با تکیه بر دانش فنی کارشناسان و متخصصان خود و تکنولوژی­های پیشرفته شرکت آردا فرانسه و تجارب عملی بدست آمده در اجرای پروژه­های متعدد در داخل و خارج از ایران، مسائل مربوط به تصفیه آب و تصفیه و دفع فاضلاب را از فهرست مشکلات و چالشهای اجتماعات شهری و صنایع و مدیران درارتباط با آنها حذف نماید.